.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Trzy dni w raju

   W dniach od 05 do 07 września 2014 r. członkowie Akcji Katolickiej z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej uczestniczyli w tradycyjnych rekolekcjach, odbywanych corocznie w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Klasztor paradyski, którego historia sięga połowy XIII wieku jest idealnym miejscem by przeżywać rekolekcje, których temat w tym roku brzmiał: „Miłość postawiona pod ścianą – czyli o smutkach i radościach pielgrzymów wędrujących ścieżką Pana”.

Oczywiście rozumieliśmy, że podczas naszego spotkania tymi pielgrzymami jesteśmy my – członkowie AK. Tegorocznym rekolekcjonistą był ks. Krzysztof Redlak – asystent AK z Archidiecezji Gnieźnieńskiej, który dzielił się z nami swoim spojrzeniem na to co dzieje się w Kościele powszechnym. Ks. Krzysztof, oprócz bycia asystentem w swojej Archidiecezji jest także proboszczem niedużej wielkopolskiej parafii w Miłosławiu. Ma także aktualną wiedzę na to co dzieje się w Kościele we Francji, gdzie corocznie wspiera swoją posługą parafię w Bretanii – najbardziej na zachód położoną część Francji. Rekolekcjonista zwracał nam uwagę na wiele spraw, które trafiały do naszych serc. Mówił np., że „choć współczesny świat chciałby wszystko co boskie wyrugować z otaczającego nas świata to pomimo tego wzrasta w świecie ranga życia chrześcijańskiego. Często Pan Bóg powołuje osoby słabe, ułomne, które jednak w z miłości do niego stanowią później dla nas wzór do naśladowania. Kościół po to jest   zbudowany ze słabego materiału aby na tym słabym materiale objawiła się moc Pana Boga. Pomimo tego, że Jezus urodził się w stajence w Betlejem to jest On wszechmocny. W Bogu nie ma złej pamięci, zaprasza każdego z nas do korzystania z wyznawania swoich grzechów. Przykazania boże są jak parawan miłości chroniący nas przed złem.  Ks. Krzysztof zwracał nam uwagę byśmy „w każdej sytuacji, czy to w pracy czy na spotkaniach rodzinnych bronili dobrego imienia Kościoła, gdyż śmiesznym jest to jak dla ludzi jest łatwo z życia wyrzucić Boga a później jak niezauważalnie człowiek zbliża się do piekła. Przecież stać nas na to by godnie rozpocząć każdy swój dzień i nie kierować się w stronę nikczemności. Członka AK, przede wszystkim, powinno charakteryzować dobre myślenie o kapłaństwie. Módlmy się za naszych kapłanów!

Kilka dni przeżytych w Seminarium w Gościkowie-Paradyżu były jak dni przeżyte w raju! To odczucie potęgowała piękna pogoda a także przemiłe towarzystwo osób będących w AK. Formacja jest bardzo ważnym elementem w naszym stowarzyszeniu, dlatego cieszymy się z możliwości „podładowania akumulatorów” do dalszej pracy. Prezes DIAK Urszula Furtak przypomniała przy okazji, że 11 października, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze a później w Filharmonii Zielonogórskiej, będziemy przeżywać XX lecie naszego stowarzyszenia. Wszyscy członkowie AK niech zarezerwują sobie ten termin i do zobaczenia!

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.