.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Konkurs Ojczyzno Ma w 100 lecie Niepodległości

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej po raz kolejny podjął się organizacji Konkursu z wiedzy patriotycznej pt. ,,Ojczyzno Ma”. Przed nami w piątek 9 listopada 2018 roku finał diecezjalny konkursu. Rozpoczęcie dla uczestników o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. W tegorocznym konkursie wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i Regionie wezmą udział dzieci ze Szkół Podstawowych z 17 miejscowości naszego regionu. Na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich gości i zainteresowanych główną częścią tegorocznego finału.

Podczas finału wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze. Jak co roku patronat nad wydarzeniem objął JE Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński oraz Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa. Tegoroczny Konkurs realizujemy przy pomocy Miasta Zielona Góra oraz PGNiG w Warszawie.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich opiekunów o dodatkowe osobiste poinformowanie zgłoszonych laureatów o miejscu i czasie obu części finałowych. W programie finału odbędzie się również zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Ziemi Lubuskiej. Dodatkowych informacji udziela koordynator edycji Pani Bożena Stępniewska tel. 663 586 505 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do udziału w finale konkursu.

W imieniu Zarządu DIAK,
Urszula Furtak

 

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.