.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Polecamy: "Od społeczeństwa "widzów" do społeczeństwa obywateli", "Wydarzenia Zielonogórskie w 1960 roku"

W ostatnim czasie ukazały się w naszej Diecezji dwie bardzo wartościowe pozycje książkowe. Pierwsza "Od społeczeństwa "widzów" do społeczeństwa obywateli", napisana przez ks. Grzegorza Chojnackiego, dotyczy nowych problemów i wyzwań przed którymi stanęło nasze społeczeństwo po odzyskaniu niepodległości w 1989 r. Jak pisze autor "czy mamy tylko narzekać na "okrutny los", wpadając w obojętność lub pasywność,..., czy też wziąć "sprawy w swoje ręce", budując społeczeństwo obywatelskie, wolne od skrajnego kolektywizmu czy od nierespektującego żadnych granic skrajnego liberalizmu?" W książce znajdziemy stwierdzenie, że między innymi Akcja Katolicka i KSM stanowią ogromny potencjał właściwego kreowania takiego typu społeczeństwa, zgodnego z wizją etyczną Kościoła.

Druga książka - "Wydarzenia Zielonogórskie w 1960 roku" przekazuje wiedzę o konfrontacji ideologicznej i światopoglądowej pomiędzy władzą komunistyczną a broniącym swoich praw, wynikających z konstytucji PRL Kościołem katolickim. Przypomnienie tych wydarzeń to wyraz moralnego zadośćuczynienia wobec osób poddanych represjom ze strony władz na terenie Zielonej Góry.

Zarząd DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 

Niebawem...

Rekolekcje Akcji Katolickiej w Kęszycy Leśnej 09-11.09.2022 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.