.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Idea DNI SKUPIENIA

Idea DNI SKUPIENIA

   Akcja Katolicka w naszej diecezji istnieje już od blisko dwudziestu lat. W związku z tym Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizuje Dni Skupienia dla osób pragnących założyć Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, jaki i dla jej członków pod hasłem "Widzieć-Ocenić-Działać". Przez pośrednictwo Księdza Proboszcza pragniemy kierować zaproszenie na Dzień Skupienia Akcji Katolickiej dla wszystkich osób zainteresowanych ideą oraz działalnością Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Spotkanie odbywa się najczęsciej w Domu Parafialnym i rozpoczna się o godz. 10.00. Takie spotkania o charakterze parafialnym oraz ponadparafialnym były już organizowane i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spotkania te traktujemy jako autentyczne podjęcie misji nowej ewangelizacji polegającej m. in. na rozwoju nowych metod i środków służących przenikaniu świata wartościami ewangelicznymi.

Wszystkich szczegółowych informacji udziela biuro Akcji Katolickiej w Zielonej Górze.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 

Niebawem...

Rekolekcje Akcji Katolickiej w Kęszycy Leśnej 09-11.09.2022 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.