.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

XIV Zawody Wędkarskie - 07 lipca 2018 r.

Głównie krąpie, płocie i liny łowiono podczas XIV Zawodów Wędkarskich im. Biskupa Adama Dyczkowskiego, zorganizowanych przez Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zawody odbyły się w sobotę 07 lipca 2018 r., na „Wapnach” w Jordanowie. Przeprowadzono je w dwóch grupach wiekowych. Najlepszym wynikiem wśród seniorów okazał się połów ponad 2,6 kg ryb, którego dokonał Pan Piotr Jodko ze Świebodzina. Puchar i nagrody za drugie miejsce powędrowały do Pana Bartosza Sudnika, również ze Świebodzina. Przyznano dwie trzecie nagrody dla Panów: Edwarda Laski z Zielonej Góry i Czesława Szatkowskiego z Czerwieńska. W kategorii Juniorów pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Jędrzejczak, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Maculewicz oboje ze Świebodzina, natomiast trzecie miejsce przypadło Michałowi Baksalary ze Zbąszynka. Wśród blisko 40 zawodników znaleźli się zawodnicy ze: Świebodzina, Zbąszynka, Czerwieńska, Zielonej Góry a także Wschowy, Międzyrzecza, Rusinowa, Chociul, Brzózki i Nowego Kramska.

Puchary, bogate nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom wręczył honorowy gość Zawodów Bp Adam Dyczkowski, w asyście Pani Prezes KIAK Urszuli Furtak. Biskup Adam gratulował zarówno uczestnikom jak i organizatorom wspólnego przedsięwzięcia, które pozwala całym rodzinom spędzić wspólnie czas w pięknym otoczeniu wody i lasu. Ze wzruszeniem wspominał czasy swojej młodości, kiedy to nie było nowoczesnego sprzętu a ryby łowiono na „podrywkę” w specjalne sieci.

Podczas Zawodów, jeden z głównych organizatorów Pan Ryszard Łotarewicz, w podziękowaniu za wieloletnie bardzo szerokie zaangażowanie w działalność Akcji Katolickiej, otrzymał medal Diecezjalnej Akcji Katolickiej. Zawodom towarzyszyły gry i zabawy sportowe oraz wspólne grillowanie, które pomógł przygotować POAK z parafii pw. Sw. Michała Archanioła ze Świebodzina.

Ryszard Furtak, sekretarz DIAK

Galeria zdjęć... kliknij więcej...

Czytaj więcej: XIV Zawody Wędkarskie -...

Poznań. Chrystus i My. Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej

 

W sobotę, 23 czerwca 2018 r. w Poznaniu odbyły się centralne obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa, w które czynnie włączyli się członkowie Akcji Katolickiej. Obchody poprzedził Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej, który zorganizowano w kościele św. Marcina. W Zjeździe udział wzięła prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak, asystent krajowy bp Mirosław Milewski, asystenci diecezjalni i parafialni oraz delegacje z diecezji: kaliskiej, pelplińskiej, toruńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej oraz archidiecezji katowickiej, warszawskiej i poznańskiej. Delegację naszej diecezji stanowili członkowie Akcji Katolickiej z: Gubina, Głogowa, Krosna Odrz., Międzyrzecza, Nowego Kramska, Sulechowa, Zbąszynka i Zielonej Góry.

Spotkanie rozpoczęła prezes DIAK Archidiecezji Poznańskiej Bogumiła Kania-Łącka oraz asystent diecezjalny ks. Roman Dworacki witając wszystkich pielgrzymów. Ks. proboszcz Antoni Klupczyński przedstawił krótki rys historyczny parafii i kościoła. Po słowie Asystenta Krajowego oraz Prezes KIAK, wysłuchano multimedialnego wykładu ks. Romana Dworackiego zatytułowanego „Na tym miejscu, w pośrodku najstarszej z ziem piastowskich (...) zaczęły się dzieje narodu, państwa i Kościoła” oraz o. prof. UAM dr. hab. Adama Wojtczaka OMI, który podjął temat „Maryja – Oblubienica Ducha Świętego”.

Udając się do poznańskiej fary delegacja Akcji Katolickiej złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą siedzibę Naczelnego Instytutu Akcji Katolickiej, utworzonego 90 lat temu. Po utworzeniu procesyjnego przemarszu z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, sztandarami m.in. Akcji Katolickiej w Polsce, sztandarami diecezjalnymi i parafialnymi wraz z biskupami i licznie zgromadzonymi kapłanami i rzeszą świeckich wędrowaliśmy ulicami Poznania na plac przed katedrą, gdzie zaplanowano jubileuszową Eucharystię.

Czytaj więcej: Poznań. Chrystus i My....

Poznań. Chrystus i my. Zapraszamy na Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej

Na żywo pozostają jeszcze w naszej pamięci wydarzenia związane z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski. W roku bieżącym przeżywamy obchody jubileuszowe 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu, pierwszego na ziemiach polskich, które odbywają się pod hasłem „Poznań. Chrystus i my”. Ich celem jest ukazanie natury i misji Kościoła, pełniejsze poznanie jego historii, ale też szczególne zaproszenie do wspólnej działalności apostolskiej wiernych świeckich.

W dniu 23 czerwca w czasie głównych obchodów jubileuszowych w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej, na który imieniu Zarządu Krajowego serdecznie zapraszam.

Obchody centralne odbędą się z udziałem biskupów, kapłanów i osób życia konsekrowanego, wiernych świeckich, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych. Na kościół stacyjny Akcji Katolickiej wyznaczono kościół Św. Marcina. Szczególnym znakiem obchodów jubileuszowych będzie wizerunek Matki Bożej koronowany w 1968 r. - Matka Boża w Cudy Wielmożna z sanktuarium na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu.

Biskupstwo poznańskie w latach 968-1000 obejmowało całe państwo polskie i było zależne wprost od Stolicy Apostolskiej. Biskup Jordan, ustanowiony przez papieża Jana XIII, zapoczątkował historię polskiej hierarchii kościelnej, a książę Mieszko I zbudował w Poznaniu pierwszą katedrę na ziemiach polskich. Do 1798 r. do biskupstwa poznańskiego należała m.in. Warszawa. W 1821 r. podniesiono je do rangi arcybiskupstwa i metropolii. Arcybiskup Stanisław Gądecki jest 97. biskupem poznańskim, czyli 96. następcą biskupa Jordana.

Czcigodni Księża Asystenci i drodzy członkowie Akcji Katolickiej, raz jeszcze wielkie Bóg Zapłać za trud pielgrzymiego trudu podczas naszego spotkania u Królowej Polski. Wiem, jak wiele trzeba wyrzeczeń do organizacji celem ponownego spotkania, w tak niewielkich odstępach czasowych. Ufam, jednak, że znajdą się delegacje Waszych Diecezji wraz z pocztami sztandarowymi na tym wielkim wydarzeniu zaplanowanym przez naszych Pasterzy.

W załączeniu przekazuję pogram Zjazdu oraz pragnę poinformować, że organizujemy wspólny autokarowy wyjazd. Nastąpi on z Zielonej Góry 23.06.2018 (sobota) o godz. 7.30. W drogę powrotną z Poznania wyruszymy wieczorem po koncercie (chyba, że grupa zadecyduje inaczej) Koszt 60 zł. obejmuje tylko transport i ubezpieczenie. Dla zgłoszonych uczestników przewidziano posiłek. Zgłoszenia imienne przyjmuje sekretarz DIAK, tel. 694 454 454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wraz z zapisem należy dokonać pełnej wpłaty na konto DIAK.

Do spotkania

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak, prezes KIAK

Modlitwa jubileuszowa

Panie Jezu Chryste, świętując jubileusz pierwszego polskiego biskupstwa, uwielbiamy Cię i wychwalamy. Wyznajemy naszą wiarę w Twoją obecność i działanie, wczoraj, dziś i na wieki, w Kościele, który żyje na polskiej ziemi. Dziękujemy za biskupa Jordana i jego następców, kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, oddanych budowaniu Twojego Królestwa. Prosimy, bądź z nami i prowadź nas, byśmy świadomi naszego dziedzictwa wiary, odważnie podejmowali wyzwania nowych czasów. Pragniemy, wsłuchani w Twoje słowo i otwarci na Twoją łaskę, promieniować wiarą, nadzieją i miłością, oraz pracować nad duchową odnową siebie i świata. Niech zawsze nam towarzyszy błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Załączniki:

Program Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej Poznań

Program dla wszystkich grup

Plakat

 

Z Maryją w służbie Bogu i Ojczyźnie

 

Zakończyła się 23 Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Uczestniczyła w niej ponad 50 osobowa grupa przedstawicieli naszego Diecezjalnego Instytutu. Bogate wykłady piątkowej konferencji w auli tygodnika katolickiego „Niedziela”, które poprowadziła Anna Rastawicka oraz ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz nie tylko przybliżyły myśl i nauczanie Prymasa Tysiąclecia, ale także uwrażliwiły nasze sumienia jak budowa

szacunek względem prawdy w obszarze wolności. W wykładach podkreślono fakt, że to w przestrzeni sakralnej przechowywana była wolność w czasach, gdy Polska nie była niepodległym państwem.

Podczas konferencji inicjatywę krakowskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów „Do nieba z Ojcem Pio”, przybliżył Dyrektor Obchodów Jubileuszowego Roku Św. Ojca Pio Andrzej Piotrowicz. Piątkowy wieczór zakończyliśmy w Kaplicy Cudownego Obrazu wyśpiewując Maryi swoje „Jestem, pamiętam, czuwam. Rozważanie Apelowe poprowadził ks. prof. Tadeusz Borutka, asystent Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej.

Czytaj więcej: Z Maryją w służbie Bogu i...

Przed nami 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

„Z Maryją w służbie Bogu i Ojczyźnie”, to hasło towarzyszyć będzie 23. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbędzie się 8 i 9 czerwca. Z racji przeżywania Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości oraz podpisaniu przez papieża Franciszka 21 maja, dekretu o heroiczności cnót Prymasa Polski Kardynała Augusta Hlonda, pielgrzymowanie członków naszego stowarzyszenia przed Tron Królowej Polski, nabiera szczególnego znaczenia. To właśnie czcigodny Sługa Boży Kardynał Hlond, w czasie odzyskania przez Polskę niepodległości, zwracał uwagę na konieczność odbudowy państwa polskiego w oparciu o katolicką wiarę i moralność. W tym celu zainicjował Akcję Katolicką.

Służąc Bogu i Ojczyźnie w zjednoczeniu z Matką Chrystusa, przebywając w miejscu, o którym św. Jan Paweł II, mówił że: „tutaj zawsze byliśmy wolni!”, pragniemy na nowo zawierzyć Akcję Katolicką naszym patronom - świętemu Wojciechowi i świętemu Janowi Pawłowi II. Właśnie tutaj, na Jasnej Górze Zwycięstwa.

Przybywając na Jasną Górę, pragniemy również na nowo podjąć słowa Kardynała Hlonda, który do angażującego się w odbudowę państwowych i kościelnych struktur laikatu, wypowiedział bardzo znamienne słowa: „I dla nas wybiła godzina Akcji Katolickiej (…), by przygotować, ludzi katolickiego jutra w kraju”. W pielgrzymowaniu na Jasną Górę towarzyszyć nam będą zaplanowane wydarzenia w redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz częstochowskiej archikatedrze Świętej Rodziny. W pierwszym dniu pielgrzymki, 8. czerwca (piątek), o godz. 17:00, w sali redakcji „Niedzieli”, przy ul. 3 Maja 12, dokonamy uroczystego otwarcia konferencji, podczas której referaty wygłoszą: ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz oraz Anna Rastawicka, z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W ramach podjętej współpracy z Prowincją Krakowską Ojców Kapucynów w roku Św. Ojca Pio, będziemy również gościć Dyrektora Obchodów Pana Andrzeja B. Piotrowicza. Po wystąpieniach odbędzie się dyskusja panelowa. Następnie członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyć będą w Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczyć będzie: ks. prof. dr hab. Tadeusz Borutka, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po Apelu czuwanie nocne poprowadzi sandomierski DIAK, na które serdecznie zapraszamy.

9. czerwca o godz. 11:00, wszyscy członkowie Akcji Katolickiej, zgromadzą się w częstochowskiej archikatedrze Świętej Rodziny. Do przybyłych pielgrzymów słowo skierują nasi zaproszeni pasterze: J. E. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski oraz J.E bp Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. Tradycyjnie usłyszymy krótkie przemówienia zaproszonych gości oraz dokonamy wręczenia medali „Za dzieło apostolstwa”. Uroczystości w archikatedrze zakończy procesyjne przejście na Jasną Górę, gdzie o godz. 13:00 sprawowana będzie Eucharystia. Mszy św. na Szczycie przewodniczyć będzie J.E. bp Stefan Regmunt, Senior Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam z pocztami sztandarowymi, licznymi emblematami Akcji Katolickiej Waszych diecezji. Ufam, że nie zabraknie również flag biało – czerwonych.

Podobnie jak w latach poprzednich organizujemy wspólny autokarowy wyjazd. Wszyscy pielgrzymi z naszej diecezji spotkają się w Zielonej Górze 08.06.2018, by o godz. 7.00 wyruszyć w kierunku Częstochowy. Do Częstochowy dotrzemy ok. godz. 15.00. Nocleg w domu Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza „Pasterzanki”, ul. Kordeckiego 15. W drogę powrotną z Częstochowy wyruszymy 09.06.2018 tj. w sobotę ok. godz. 16.00. Koszt ok. 180 zł. (transport, nocleg, obiad w piątek, śniadanie i obiad w sobotę). Zgłoszenia imienne przyjmuje sekretarz DIAK, tel. 694 454 454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wraz z zapisem chętnych do udziału w pielgrzymce należy dokonać pełnej wpłaty na konto DIAK.

Wszystkim życzę, aby nie zabrakło nam ducha wiary, gorliwości i wytrwałości na pielgrzymim szlaku, pomimo pojawiających się problemów i niedogodności, które wpisane są przecież w ducha pielgrzymowania. Do radosnego spotkania.

Urszula Furtak,

prezes DIAK,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

Program pielgrzymki w załączeniu.

Komunikat z obrad Rady Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Zielona Góra, 19.05.2018 r.

Komunikat z obrad Rady Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

 

W zielonogórskiej parafii Miłosierdzia Bożego, w sobotę 19 maja 2018 r., na swoim zwyczajnym posiedzeniu obradowała Rada Diecezjalnego Instytutu AK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Spotkanie rozpoczęto Mszą św., sprawowaną pod przewodnictwem Asystenta DIAK ks. Zbigniewa Samociaka. W części plenarnej Rady uczestniczył ks. Biskup Adam Dyczkowski.

Wśród głównych tematów Rady znalazła się obchodzona w Polsce 100. rocznica odzyskania Niepodległości. Omówiono inicjatywy patriotyczne podejmowane przez Akcję Katolicką w Diecezji. Podkreślono, że uznaniem w środowisku cieszy się wydany przez DIAK Śpiewnik Pieśni Patriotycznych. W podziękowaniu za prowadzoną wieloletnią działalność patriotyczną 15 liderów Akcji Katolickiej nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uroczystego wręczenia dokonał ks. Biskup Adam Dyczkowski. Wśród kolejnych ważnych tematów znalazły się oficjalnie rozpoczęte prace I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Bierze w nich udział 6 mianowanych dekretem przedstawicieli Akcji Katolickiej. Ponadto Rada pochyliła się nad tematami z kalendarium Akcji Katolickiej, potrzebą wyzwolenia nowych inicjatyw dotyczących katechizacji dorosłych a także przygotowaniem zaplanowanych na jesień tego roku wyborów w DIAK.

Ponadto omówiono udział DIAK w dorocznej krajowej pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę oraz Ogólnopolskim Zjeździe Akcji Katolickiej, zaplanowanymi na czerwiec br. Do uczestników Rady trafiły nowe materiały AK w Polsce, biuletyn oraz publikacja, zbierająca słowa Św. Jana Pawła II skierowane do AK oraz upamiętniająca ustanowienie Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w całej Polsce. Ostatnią część spotkania zdominowały sprawy bieżące Stowarzyszenia w tym wprowadzane do stosowania rozporządzenie RODO oraz informacja nt. prowadzonego Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze. Z zainteresowaniem Rada zapoznała się z nowymi inicjatywami zaproponowanymi przez Parafialny Oddział AK przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze.

                 Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady DIAK
Przewodniczący zebrania Rady DIAK
Marek Rychlik – wiceprezes Zarządu DIAK

Czytaj więcej: Komunikat z obrad Rady...

Spotkanie Rady DIAK 19.05.2018r.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na spotkanie Rady DIAK, która odbędzie się 19.05.2018 r. w parafii Miłosierdzia Bożego, Os. Kaszubskie 7, w Zielonej Górze. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 09.30. Wzorem lat poprzednich do udziału w Radzie zaproszono Pasterza Diecezji Biskupa Tadeusza Lityńskiego

Wśród głównych tematów Rady będzie obchodzona w Polsce 100. rocznica odzyskania Niepodległości oraz inicjatywy patriotyczne podejmowane przez Akcję Katolicką naszej diecezji. Kolejny ważny temat, to oficjalnie rozpoczęte prace I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Biorą w nich udział także mianowani dekretem przedstawiciele Akcji Katolickiej. Ponadto Rada pochyli się nad tematami z kalendarium Akcji Katolickiej a także przygotowaniem zaplanowanych na jesień tego roku wyborów w DIAK.

Proszę o potwierdzenie swojej obecności lub podanie imiennego zastępstwa do dnia 12.05.2018r. Raz jeszcze serdecznie zapraszam.

Urszula Furtak

Prezes Zarządu DIAK

 

Akcja Katolicka u swojego Patrona – Św. Wojciecha

Przedstawiciele Akcji Katolickiej wzięli udział w gnieźnieńskich uroczystościach ku czci Św. Wojciecha Patrona Polski i Akcji Katolickiej. Do grobu Patrona wraz z pocztami sztandarowymi przybyły delegacje diecezji łódzkiej, pelplińskiej i zielonogórsko – gorzowskiej oraz archidiecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej. W uroczystości uczestniczyli prezes KIAK Urszula Furtak oraz Asystent Krajowy Biskup Mirosław Milewski.

Sztandary Akcji Katolickiej powiewały w uroczystej procesji z relikwiami św. Wojciecha i innych polskich świętych i błogosławionych przemierzającej ulicami miasta z kościoła pw. Św. Michała na Wzgórze Lecha gdzie sprawowano uroczystą Eucharystię nawiązującą także do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kończącą jednocześnie obchody 600. lecia Prymasowstwa w Polsce.

Czytaj więcej: Akcja Katolicka u swojego...

Zapraszam do Św. Wojciecha - Patrona Polski i Akcji Katolickiej

Serdecznie zapraszam, wzorem roku poprzedniego, do wzięcia udziału w zaplanowanych przez Archidiecezję Gnieźnieńską tegorocznych uroczystościach świętowojciechowych. Odbędą się one w dniach 28 i 29 kwietnia i stanowić będą jednocześnie zakończenie jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce. Uroczystościom przewodniczyć będzie delegat papieża Franciszka, kard. Vincent Nichols - arcybiskup Westminster, prymas Anglii i Walii.

Szczególnie gorąco zapraszam delegacje Diecezjalnych Instytutów Akcji Katolickiej wraz z pocztami sztandarowymi na główne uroczystości zaplanowane w niedzielę 29 kwietnia. Po procesji, która przejdzie ulicami miasta, z kościoła pw. św. Michała Archanioła na Plac św. Wojciecha u stóp katedry, sprawowana będzie o godzinie 10.00 suma odpustowa pod przewodnictwem i z homilią kard. Vincenta Nicholsa. Eucharystię koncelebrować będą przybyli do Gniezna biskupi.

Dla Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej 29.04.2018 (niedziela) zorganizowany zostanie wyjazd autokarowy z Zielonej Góry we wczesnych godzinach porannych. Powrót w godzinach wieczornych. Zgłoszenia do dnia 21.04.2018 przyjmuje sekretarz DIAK Ryszard Furtak. Koszt zależy od liczby uczestników i może się kształtować ok. 50 zł.

Program uroczystości - kliknij tutaj

Czytaj więcej: Zapraszam do Św....

Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Święta Wielkiej Nocy to wyjątkowy czas by dać świadectwo wobec wszystkich ludzi o naszej wierze, by dzielić się radością ale też składać sobie nawzajem życzenia. W roku kiedy w sposób szczególny pochylamy się nad osobą Ducha świętego i z nowym spojrzeniem rozeznajemy Jego dary, dociera do nas to, że dzięki śmierci Jezusa na Krzyżu i Jego Zmartwychwstaniu stał się możliwy dar wylania Ducha Świętego. To On nieustannie działa w Kościele i w świecie. Wszystkim powołanym do Akcji Katolickiej, kapłanom oraz świeckim ale też coraz szerzej gromadzącym się wokół tego dzieła sympatykom, współpracownikom i partnerom życzymy by Pan niestrudzenie stwarzał w każdym z nas serce nowe i czyste, obdarzając naszego ducha swoimi łaskami: wiarą i nadzieją, miłością i radością, pokojem i wszelką dobrocią. 

ChrystusZmartwychwstał! Prawdziwie powstał! Alleluja!

W imieniu Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce, Urszula Furtak, prezes KIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.