.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2017/2017-zsk_dniotw/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Misja Akcji Katolickiej wypełniona. Nowy Organ Prowadzący dla Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze

W dniu 18 grudnia 2018 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po ponad 5 latach prowadzenia przekazała Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze, powołanemu przez Biskupa Diecezji Tadeusza Lityńskiego Centrum Edukacyjnemu Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Celem nowo powołanego Centrum, jest prowadzenie oraz współdziałanie z katolickimi instytucjami w działalności oświatowo - wychowawczej prowadzonymi na terenie Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Dyrektorem Centrum erygowanego Dekretem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego został Ksiądz Krzysztof Hołowczak.

W miniony piątek miało miejsce spotkanie, podczas którego wypracowano końcowe warunki porozumienia przekazania placówki. Biskup Diecezji Tadeusz Lityński podziękował Akcji Katolickiej za trud i rozwiniecie jedynej szkoły katolickiej w Zielonej Górze. Pobłogosławił również na kolejne lata działalności Szkole oraz nowemu Organowi Prowadzącemu. W podziękowaniu od Szkoły dotychczasowa prezes Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Urszula Furtak, otrzymała wykonany przez uczniów pamiątkowy dziennik lekcyjny, który uwieczniono na pamiątkowej fotografii.

Czytaj więcej: Misja Akcji Katolickiej...

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Sprawa nauczania i wychowania młodego pokolenia stanowi ważne zadanie rodziny i Kościoła. Włącza się w to dzieło również bardzo szeroko Akcja Katolicka poprzez nauczycieli skupionych w naszym Stowarzyszeniu. Pod szyldem Akcji Katolickiej prowadzonych jest w całej Polsce wiele świetlic środowiskowych oraz bardzo wiele inicjatyw wychowawczych. Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej jest organem prowadzącym Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze. Jest to jedyna szkoła katolicka w Polsce prowadzona przez Akcję Katolicką.

Podobnie jak we wszystkich miastach Polski, nowy rok szkolny w zielonogórskim Zespole Szkół Katolickich Św. Stanisława Kostki, rozpoczynano od Mszy Św., której przewodniczył Prefekt szkoły ks. Aleksander Ryl. Bogu niech będą dzięki za jedyną szkołę katolicką w naszym mieście – powiedziała po zakończonej Eucharystii Urszula Furtak, prezes KIAK. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na cztery słowa umieszczone na szkolnym sztandarze Bóg – Honor – Ojczyzna – Nauka, wskazujące na kierunek wychowawczy podejmowany w Szkole.

Czytaj więcej: Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Informacje z ZSK

 

 


 

 

ZSK - półkolonie 2017

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze - Nabór 2017

Kliknij w plakat by powiększyć :)

{gallery}/2017/2017-zsk_dniotw/{/gallery}

ZSK - Galeria Młodych

Galeria Młodych, Miejskiej Biblioteki im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprezentowała w tym semestrze szkolnym prace uczniów z grupy plastycznej działającej w naszej Szkole. Wystawa nosiła tytuł "twórczo radośnie nierzeczywiście", a twórcami prac byli:
Joasia Wekwert, Gabrysia Skorodecka, Karina Skorodecka, Natalia Stepczuk, Klaudia Wekwert, Kinga Michalska, Kuba Borek, Sandra Krakiewicz, Julianna Świdzińska, Marta Rawska, Martyna Bocheńska, Amelia Szurkowska,
pod kierunkiem mgr. Marzeny Wiśniewskiej.
Galeria  plastyczna  działa już od 2013 r. pod patronatem  ZOK, członkowie grupy chętnie przygotowują prace na ogłaszane przez ZOK konkursy, oraz na wystawy szkolne, biorąc w ten sposób udział w konkursie na prowadzenie galerii szkolnej.
 
 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 

Niebawem...

Rekolekcje Akcji Katolickiej w Kęszycy Leśnej 09-11.09.2022 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.