.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Rozpoczynamy nowennę do Św. Jana Pawła II

Św. Janie Pawle II jesteśmy, pamiętamy, czuwamy. Rozpoczynamy kolejną dziękczynno – błagalną  modlitwę nowenną  do Św. Jana Pawła II patrona Akcji Katolickiej w Polsce, przed 100. Rocznicą urodzin. Są różne odcienie podziękowań, ale my nasze dziękczynienie kierujemy do Boga za posłanego do nas Świętego Papieża Polaka za Jego prostotę, ze względu na jego bezwarunkową miłość do Boga i Matki Bożej. Za człowieka wielkiego autorytetu, poszanowania życia, prawdy, wolności  i godności drugiego człowieka. 

Niech zaplanowana modlitwa proponowaną nowenną będzie też skuteczna w wyproszeniu łask tak potrzebnych naszej Ojczyźnie, rządzącym, kapłanom, polskim rodzinom i wielu stanom w tym nam samym, Akcji Katolickiej. 

Raz jeszcze zapraszam do podjęcia trudu osobistego duchowego przygotowania do tej wyjątkowej rocznicy. Już dziś zapraszam do łączności duchowej z głównych w Polsce uroczystości, które będą transmitowane z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie 18 maja 2020 r. o godz. 17.00

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w
Polsce

Nowenna do Św. Jana Pawła II w 100. Rocznicę urodzin Papieża Polaka 9-17 maja 2020 r.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.