.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” 12.11.2022 r.

Z naszej Diecezji na Koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie wystąpi Zespół „Jedenastka”. Jest to sekcja wokalna 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, prowadzona przez instruktora - Halinę Schulz. Młodzi artyści śpiewają utwory z gatunku poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej, musicalowej, patriotycznej, religijnej  oraz tak zwane piosenki z duszą. Zespół jest laureatem wielu festiwali i konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. W 2022 r.  zdobyły m.in.:

• Grand Prix oraz I i II miejsce w Finale Festiwalu Piosenki Pro Arte  w Zielonej Górze,

• II miejsce w Finale Konfrontacji Scenicznych Wojska Polskiego w Zegrzu,

• II miejsce w IV Ogólnopolskimi Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej FIRALEJA GWIAZD w Warszawie 2022r.

• oraz I miejsce w Gali Finałowej Festiwalu Piosenki i Tańca Wojska Polskiego w Gdyni.

Do zobaczenia w Warszawie!

Ryszard Furtak - prezes DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 

Niebawem...

Rekolekcje Akcji Katolickiej w Kęszycy Leśnej 09-11.09.2022 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.