.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Wsparcie parafii w czasach pandemii

Osoby zatroskane o nasz Kościół diecezjalny, w tym o wspólnoty parafialne, zgłaszają również do Zarządu DIAK, sprawę wsparcia ponoszenia kosztów utrzymania przez ks. proboszczów mienia parafii. Utrzymanie parafii w Polsce bazuje na chojności parafian, szczególnie przez ofiarę wrzucaną do koszyczka w niedzielę, a w czasach ograniczenia ilości wiernych na Mszach św. ta możliwość została uszczuplona do minimum. 

Każdy może założyć zlecenie stałe w swoim banku na przelew tygodniowo lub miesięcznie tylu środków finansowych, ile zwyczajowo daje na tacę w swoim kościele parafialnym. Sądzę, że jest to propozycja jak najbardziej zasadna a jak zatytułujemy wpłatę jako na cele kultu religijnego, to pozwoli to nam odliczyć te wpłaty od podstawy opodatkowania za 2020 r. Wiemy, że każdemu jest trudno w obecnych czasach, ale dbajmy o swoje parafie.

Króluj nam Chryste!

Ryszard Furtak
prezes zarządu DIAK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Polecamy

 

Kto jest online?

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

 

Bądź na bieżąco

 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.